Zniszczone włosy? Mam na to sposoby!

Zniszczone włosy to problem niejednej z nas. Takie włosy są przesuszone, kruche, plączące się, matowe i pozbawione miękkości. Oczywiście nie wszystko musi występować na raz. Niemniej jednak już jeden z tych objawów może być dla nas kłopotliwy. Pamiętajmy, że nie zawsze musi tak być i dzięki tym sposobom, kondycja Waszych włosów znacząco się poprawi! 

Wygląd i kondycja włosów dzięki tym sposobom poprawi się, ale pamiętajcie, że nie stanie się tak po jednym dniu. W końcu to nie było tak, że pewnej nocy kładłyśmy się spać ze zdrowymi, pięknymi włosami, a obudziłyśmy się z okropną szopą na głowie. Zarówno proces zniszczenia, jak i proces odbudowy potrzebuje czasu. Dlatego ważne jest, by korzystać z tych sposobów systematycznie i nie poddawać się, gdy po dwóch razach nie będzie oczekiwanych efektów. Uwierzcie mi, że za miesiąc efekty się pojawią – i do tego będą rewelacyjne!

Zniszczone włosy – przyczyny

Istnieje mnóstwo różnych przyczyn zniszczonych włosów. Przyczyna może być jedna, ale może być ich też kilka. Przedstawiam Wam najczęstsze przyczyny zniszczonych włosów:

  • częste farbowanie włosów
  • rozjaśnianie włosów
  • codzienne suszenie, prostowanie, bądź kręcenie
  • nieodpowiednia pielęgnacja włosów
  • choroby tarczycy
  • niezdrowy tryb życia (uboga dieta, palenie papierosów, mała ilość snu)

Moje sprawdzone sposoby na zniszczone włosy 

1. Odpowiednia pielęgnacja 

Odpowiednia pielęgnacja jest kluczem do sukcesu! Ważne są zarówno produkty, jakich używasz, jak i technika.

a) szampon 

Jeśli chodzi o szampon, to wybierz szampon delikatny, bez silikonów, oraz bez SLES i SLS. Dzięki temu nie podrażnisz skalpu i nie przesuszysz włosów jeszcze bardziej. Ważna jest również technika mycia włosów: staraj się delikatnie masować skalp, a nie szorować głowę. Warto zaznaczyć również to, że szampon nakładamy tylko i wyłącznie na skalp (a nie również na włosy na długości).

b) odżywki i maski 

Używaj maski, lub odżywki za każdym razem gdy myjesz włosy. Jeśli masz mniej czasu to nałóż odżywkę: w końcu 2 minuty to naprawdę niedługi czas. Jeśli masz trochę więcej czasu, to wybierz maskę. Szampon ma za zadanie jedynie oczyścić skórę głowy, a to właśnie maski i odżywki nawilżają, odżywiają i pielęgnują włosy. Wybierz maskę (lub odżywkę), która ma bogaty i zróżnicowany skład. Maska zawierająca jedwab bądź keratynę będzie świetna dla włosów zniszczonych. Ja szczególnie polecam tę marki Nanoil.

2. Temperatura 

Włosy nie lubią ciepła. Jeśli więc bardzo chcesz użyć prostownicy i lokówki, to zabezpiecz je przed tym kosmetykami termoochronnymi. Jeśli spieszysz się i chcesz wysuszyć włosy to jak najbardziej możesz to robić, tylko pamiętaj o kilku zasadach. Przede wszystkim nie używaj gorącego nawiewu – zamiast tego wybierz chłodny. Oprócz tego ważne jest, by odstęp między suszarką a włosami wynosił minimum 15 cm. Pamiętaj także, by suszyć włosy równomiernie, a nie skupiać się na pojedynczych pasmach po kolei. W ten sposób nie przysporzysz włosom więcej zniszczeń, a dodatkowo je wygładzisz.

3. Na koniec – końcówki 

Końcówki naszych włosów są najbardziej narażone na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. To właśnie dlatego końcówki włosów są najbardziej zniszczone. Powinnyśmy więc zadbać o nie dając im szczególną ochronę! Taką ochronę  zapewni serum silikonowe bądź olejek. Zawsze po myciu, a przed wysuszeniem należy użyć serum i w ten sposób je ochronić. Przy suszeniu włosów, warto odpuścić sobie suszenie końcówek – akurat one szybko wyschną samoistnie. Oprócz tego trzeba pamiętać, by rozczesywać włosy (w tym końcówki) delikatnie, nie wolno ich szarpać. Oczywiście warto tutaj dodać, że jeśli Wasze końcówki są bardzo zniszczone i rozdwojone to…bezapelacyjnie należy je obciąć. Nie ma takiego produktu, który na dobre scali rozdwojone już włosy. Lepiej zrobić to szybciej, niż później bo zniszczenia z końcówek lubią postępować w górę, a w rezultacie mamy zniszczone włosy na całej długości.

To już moje wszystkie sposoby na zniszczone włosy. Przy regularnym stosowaniu na pewno stan Waszych włosów znacząco się poprawi.

A jakie Wy macie sposoby na zniszczone włosy?

Dagmara

Zobacz także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne wpisy

O mnie

Cześć. Tu Dagmara

...wielbicielka kosmetyków i makijażu. Na moim blogu znajdziesz całą masę porad i recenzji produktów do pielęgnacji skóry i włosów. Nie mogło zabraknąć kosmetycznych DIY i wskazówek dla kobiet w każdym wieku. Jeśli i ty lubisz o siebie dbać i zanim wstaniesz, myślisz, jak się umalować, koniecznie zajrzyj na mój blog. Serdecznie zapraszam!