Zabiegi poprawiające owal twarzy: nici liftingujące, laseroterapia frakcyjna i ultradźwięki

Skóra z wiekiem traci jędrność, czego konsekwencją jest pogłębianie się bruzd nosowo-wargowych, obniżanie kącików ust i zwężanie czerwieni warg. Na szczęście są na to sposoby. Odmładzające zabiegi medycyny estetycznej, takie jak nici liftingujące, laseroterapia frakcyjna i ultradźwięki, przywrócą skórze dawny kontur. Poznaj je lepiej.

Zabiegi poprawiające owal twarzy: nici liftingujące
Nici liftingujące to systemy do podwieszania skóry. Niektóre z nich mają specjalne haczyki, za pomocą których zaczepia się je o powięzi podskórne, aby podnosiły owal twarzy. Inne, hialuronowe, wchłaniają się po 9-18 miesiącach, a jeszcze inne pozostają w skórze na stałe.

Najlepszy efekt dają nici hialuronowe. Po znieczuleniu skóry lekarz wykonuje nakłucie z boku twarzy, przez które wprowadza mikrokaniulę, czyli tępo zakończoną giętką igłę. Przez mikrokaniulę podaje się preparat kwasu hialuronowego. Zabieg jest bezbolesny, a efekt natychmiastowy.

Zabiegi poprawiające owal twarzy: laseroterapia frakcyjna
Laseroterapia frakcyjna to jeden z najskuteczniejszych sposobów walki z oznakami starzenia i niedoskonałościami skóry, a technika frakcjonowania zapewnia tej ostatniej szybką regenerację. Istnieją lasery frakcyjne ablacyjne i nieablacyjne. Te pierwsze umożliwiają głębokie złuszczanie skóry, którego efektem jest odnowienie naskórka, wypełnienie blizn i usunięcie przebarwień. Z kolei lasery nieablacyjne wytwarzają tysiące kontrolowanych mikrouszkodzeń w strukturze skóry bez naruszania naskórka, dzięki czemu powstaje nowy kolagen, a tkanka kurczy się i napina.

Zabiegi poprawiające owal twarzy: ultradźwięki
Ultradźwięki to jedna z metod termoliftingu, którego celem jest podgrzewanie tkanek na różnych głębokościach pod naskórkiem. Ten kontrolowany efekt termiczny prowokuje tkankę podporową skóry do przebudowy. W efekcie najpierw dochodzi do naciągnięcia włókien kolagenowych, a następnie do wytworzenia nowych włókien w miejsce tych uszkodzonych i mniej elastycznych. Ponieważ komórki tłuszczowe obkurczają się, „chomiki” i drugi podbródek zostają zlikwidowane.

Dagmara

Zobacz także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne wpisy

O mnie

Cześć. Tu Dagmara

...wielbicielka kosmetyków i makijażu. Na moim blogu znajdziesz całą masę porad i recenzji produktów do pielęgnacji skóry i włosów. Nie mogło zabraknąć kosmetycznych DIY i wskazówek dla kobiet w każdym wieku. Jeśli i ty lubisz o siebie dbać i zanim wstaniesz, myślisz, jak się umalować, koniecznie zajrzyj na mój blog. Serdecznie zapraszam!