Peeling enzymatyczny – co to jest i jak go stosować + polecane peelingi do twarzy 

Cześć dziewczyny!

Czy często narzekacie na waszą cerę twierdząc, że zrobiła się poszarzała, zmęczona, bez witalności i pojawiają się na niej zaskórniki i wągry? To znak, ze trzeba ją dokładnie oczyścić. Zwykły żel czy pianka myjąca do twarzy to za mało. Na szczęście istnieje prosty zabieg, który możemy przeprowadzić w domu, i który jest w stanie przywrócić jej doskonałą kondycję. Wystarczy, ze sięgniecie po dobry peeling enzymatyczny do twarzy – idealny dla każdej cery i o każdej porze roku! 

Co to jest peeling enzymatyczny?

Peeling enzymatyczny to innowacyjny sposób dogłębnego oczyszczania i odnowy skóry. Ma on oczywiście za zadanie złuszczać martwy naskórek, nagromadzony na buzi. Jednak wcale nie przypomina tradycyjnej wersji tego kosmetyku. Nie ma w nim bowiem gruboziarnistych drobinek, które jak pewnie wiecie nie służą każdej skórze. Właściwie ja jestem w ogóle przeciwniczką tego typu peelingów mechanicznych. Wrażliwą i naczynkową skórę tylko podrażniają, na trądzikowej zaogniają stany zapalne i roznoszą bakterie po całej twarzy… W świetle tego peeling enzymatyczny, który nakłada się na buzię jak maskę i wcale nie wymaga pocierania brzmi po prostu jak rewolucja w pielęgnacji, nie sądzicie? 😀  Dodatkowo w składzie kosmetyku znajdują się przede wszystkim enzymy roślinne: miłe, cenne, odżywcze, bezpieczne dla skóry.

Jak stosować peeling enzymatyczny? 

Nie jest to trudne. Cały “zabieg” wygląda bardzo komfortowo: po prostu dokładnie oczyśćcie skórę, zmyjcie makijaż, umyjcie buzię i pozostawcie ją lekko wilgotną. Sięgnijcie po peeling. Możecie wykonać delikatny masaż, lub po prostu nałożyć peeling jak maseczkę i pozostawić na buzi. Zabieg można powtarzać od jednego do dwóch razy w tygodniu.

Peeling enzymatyczny – dla kogo?

Jak wspomniałam, ten kosmetyk sprawdzi się przy wielu rodzajach i przy różnych problemach skórnych:

  • peeling enzymatyczny jest idealny dla osób o skórze wrażliwej i skłonnej do podrażnień;
  • ponieważ peeling enzymatyczny skutecznie złuszcza naskórek, ale nie powoduje zaczerwienień, jest doskonałym rozwiązaniem dla cery trądzikowej, w tym z ropnymi stanami zapalnymi;
  • enzymatyczny peeling do twarzy mogą też stosować osoby przy cerze naczynkowej, choć nie powinny go robić co tydzień, lecz dużo rzadziej;

Peeling enzymatyczny – jak wybrać dobry?

Już wam wyjaśniam! Otóż peelingi enzymatyczne oczywiście nie są jednakowe, używają różnych składników złuszczających i rozpuszczających naskórek. Mają też różnorodną formułę.  Na rynku znajdziecie peelingi do twarzy o konsystencji lekkiego żelu, proszku, masełka, kremu. Jeżeli macie cerę wrażliwą, najlepszy wybór dla was to kosmetyki, które nie posiadają tego rodzaju dodatków.

Co powinno być w składzie peelingu enzymatycznego?

W peelingu enzymatycznym za złuszczanie i odnowę naskórka biorą udział enzymy zawarte w kosmetyku. Efektem stosowania takiego peelingu jest zmniejszenie widoczności porów, wygładzenie skóry i poprawa jej kolorytu – peeling sprawia, że skóra przestaje być zmęczona i odzyskuje piękny koloryt oraz gładkość, a z czasem znikają zaskórniki i niedoskonałości. Najpopularniejsze enzymy w takim peelingu to papaina z papai, keratolina – enzym o pochodzeniu biotechnologicznym, bromelaina z ananasa, oraz kompleks enzymatycznych białek, pochodzących ze ścian komórkowych drożdży.

Mój ukochany domowy peeling enzymatyczny

Słuchajcie, czy wiecie ze domowy peeling enzymatyczny jest bardzo prosty do wykonania? Ja często robię go w domu i wy też nie będziecie mieć z tym problemu, wystarczy wam po prostu… świeży ananas. Miksujcie go do uzyskania gładkiej masy, a następnie po prostu nałóżcie cienką warstwą na skórę twarzy. Po kwadransie zmyjcie go chłodną wodą.

Najlepsze peelingi enzymatyczne drogeryjne

Jeśli szukacie dobrego peelingu z drogerii, z powodzeniem możecie wypróbować poniższe kosmetyki:

  • Emma S.Peeling enzymatyczny z kwasami AHA- i BHA
  •  EAU THERMALE AVENE Delikatny peeling enzymatyczny
  • PHLOV SKIN-EXPOSED 10-minutowa terapia złuszczająca
  • La Roche-Posay Gommage Surfin, peeling enzymatyczny

A wy macie jakiś ulubiony peeling enzymatyczny do twarzy? Podzielcie się info w komentarzu! <3

Dagmara

Zobacz także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne wpisy

O mnie

Cześć. Tu Dagmara

...wielbicielka kosmetyków i makijażu. Na moim blogu znajdziesz całą masę porad i recenzji produktów do pielęgnacji skóry i włosów. Nie mogło zabraknąć kosmetycznych DIY i wskazówek dla kobiet w każdym wieku. Jeśli i ty lubisz o siebie dbać i zanim wstaniesz, myślisz, jak się umalować, koniecznie zajrzyj na mój blog. Serdecznie zapraszam!