Pędzle do makijażu – jak o nie dbać i czym myć?

Hej kochane!
Dziś taki praktyczny post… właściwie jest o higienie, a także o pielęgnacji, ponieważ wiele problemów skórnych bierze sie właśnie ze źle umytych i niezadbanych narzędzi, którymi robicie makijaż. Na pędzlach osadzają się nie tylko kosmetyki, ale także sebum, jeśli je nieodpowiednio przechowujemy, także kurz i inne rewelacje. W wilgotnym pomieszczeniu takim jak łazienka na włosiu gromadzą sie bakterie, które są odpowiedzialne za stany zapalne skóry. Poza tym trzeba je pielęgnować i myć, bo wtedy posłużą wam dłużej. Dlatego dziś wszystko o higienie pędzli.

Jak myć pędzle – poradnik

1. Czyśćcie pędzle po każdym użyciu 

Nie ma tu oczywiście żadnych rozgraniczeń i niezależnie od tego, czy jest to pędzel do produktów sypkich, czy płynnych – nalezy je umyć i zdezynfekować po użyciu. Stosowanie przez kilka dni tego samego, nieumytego pędzla to prosty i szybki sposób na pogorszenie kondycji skóry.

2. Czym myć pędzle do makijażu?

Możecie oczywiście sięgnąć po specjalne preparaty do mycia pędzli, ale nie jest to wymóg, ponieważ wystarczy wam do tego celu zwykłe, delikatne mydełko w płynie (najlepiej hipoalergiczne). Tego typu mydło łatwo spłukać z włosia. Dobrym patentem jest mycie pędzli w mydle dla dzieci.

3. Jak myć pędzle, by ich nie uszkodzić?

Aby prawidłowo umyć pędzle, zwilżcie dłoń i nałóżcie na nią odrobinę mydła. Pędzel także powinien być mokry. Zanurzcie go w wodzie, ale pamiętajcie by nie kierować go pod strumień wody włosiem do góry – porozginacie włoski i zniekształcicie pędzel. Teraz zbliżcie go do dłoni i wykonujcie nim koliste ruchy tak, jakbyście chcieli namalować na skórze kółeczka. pamiętajcie, aby kilak razy spłukać pędzelek i dłoń, powtarzając proces mycia. To gwarancja, że pędzel będzie czysty.

4. Jak suszyć pędzle do makijażu?

panuje pogląd, że dobrze jest je położyć na grzejnik. Nie zalecam tego niestety, ponieważ najlepiej dla włosia pędzli, jesli wyschną samodzielnie, dlatego najlepiej, jesli umyjecie je wieczorem – rano będą idealne do użycia. Złym pomysłem jest także suszenie pędzli suszarką. Pamiętajcie też, by nie ustawiać ich pionowo włosiem do góry podczas suszenia, lecz kierować lekko w dół. Najlepiej oczywiście, jeśli włosie nie dotyka do żadnej powierzchni – wtedy macie pewność, że się nie odkształci. Dotyczy to przede wszystkim dużych pędzli do makijażu (czyli do podkładu, pudru czy konturowania).

5. Jak przechowywać pędzle do makijażu?

Najlepiej w suchym miejscu, w zamkniętym pojemniczku. takie pędzle nie gromadzą kurzu ani żadnych zanieczyszczeń, więc jesli prawidłowo o nie dbacie i myjecie regularnie – zyskujecie pewność, że są one sterylnie czyste przy każdym użyciu i malując się, nie nanosicie sobie na buzię kurzu, zanieczyszczeń, resztek zaschniętych kosmetyków i innych rzeczy, których na waszych pędzlach być nie powinno. Możecie je przechowywać pionowo, w zamkniętej, odpowiednio wysokiej szufladzie w łazience, lub w zamkniętym pudełku (tubie) na pędzle. Wiele dziewczyn trzyma pędzle zabezpieczone (przykryte) szklanym kloszem – to również doskonałe rozwiązanie.

A jak Wy dbacie o swoje pędzle do makijażu? Myjecie je każdego wieczora? Stosujecie specjalne produkty i gadżety do mycia pędzli? Dajcie znać w komentarzu!

Dagmara

Zobacz także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne wpisy

O mnie

Cześć. Tu Dagmara

...wielbicielka kosmetyków i makijażu. Na moim blogu znajdziesz całą masę porad i recenzji produktów do pielęgnacji skóry i włosów. Nie mogło zabraknąć kosmetycznych DIY i wskazówek dla kobiet w każdym wieku. Jeśli i ty lubisz o siebie dbać i zanim wstaniesz, myślisz, jak się umalować, koniecznie zajrzyj na mój blog. Serdecznie zapraszam!