Na czym polega wampirzy lifting?

Wampirzy lifting polega na wstrzykiwaniu pacjentce jej własnej krwi, a konkretnie osocza bogatopłytkowego, w celu wypełnienia zmarszczek. To dobra alternatywa dla kobiet, które obawiają się operacji plastycznych. Mimo że wampirzy lifting jest zabiegiem niechirurgicznym, niesie za sobą pewne ryzyko. Jak przebiega wampirzy lifting i dla kogo jest przeznaczony? Jakie daje efekty i czy jest bezpieczny?

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe to preparat krwiopochodny, który pozyskuje się z krwi pacjenta. Zawiera komórki i czynniki wzrostu – peptydy, które prowokują inne komórki do podziału i umożliwiają odbudowę biologiczną tkanek skóry.

Dla kogo jest przeznaczony wampirzy lifting?

Wampirzy lifting jest dedykowany pacjentom, których skóra wymaga biostymulacji i odbudowy. To także dobre rozwiązanie dla alergików uczulonych na składniki preparatów wypełniających zmarszczki (preparat z własnej krwi jest biologicznie obojętny, dlatego nie wywołuje alergii). Wampirzy lifting to również alternatywa dla operacji plastycznych.

Zabieg nie tylko umożliwia redukcję zmarszczek, lecz także zapobiega łysieniu, ponieważ pobudza odrost włosa, dlatego sprawdzi się w przypadku przerzedzonych włosów.

Jak przebiega wampirzy lifting?

Przed zabiegiem lekarz pobiera od pacjentki próbkę krwi i odwirowuje. Znajduje się w niej jałowy i amorficzny żel, który oddziela czerwone krwinki od osocza bogatopłytkowego. Do osocza lekarz dodaje trombinę lub chlorek wapnia, które pobudzają płytki krwi do produkcji białek stymulujących wzrost komórek. Następnie lekarz podaje preparat za pomocą metody stosowanej w mezoterapii lub liniowo wzdłuż zmarszczek.

Podczas zabiegu zachodzą procesy tożsame z przebiegiem gojenia się rany, których efektem jest tworzenie się nowych naczyń krwionośnych.

Wampirzy lifting – efekty

Efekt wampirzego liftingu utrzymuje się przez około 6 miesięcy i owocuje:

  • ujędrnieniem i uelastycznieniem skóry,
  • poprawą ukrwienia skóry,
  • wygładzeniem zmarszczek i fałdów.

Czy wampirzy lifting jest bezpieczny?

Lekarze sceptycznie podchodzą do idei odmładzania za pomocą krwi, ponieważ skuteczność zabiegu nie została potwierdzona naukowo. Za to wiedzą na pewno, że wampirzy lifting może wywołać choroby autoimmunologiczne i zatory, dlatego należy bezwzględnie unikać mieszaniny bogatopłytkowego osocza i kwasu hialuronowego.

Dagmara

Zobacz także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne wpisy

O mnie

Cześć. Tu Dagmara

...wielbicielka kosmetyków i makijażu. Na moim blogu znajdziesz całą masę porad i recenzji produktów do pielęgnacji skóry i włosów. Nie mogło zabraknąć kosmetycznych DIY i wskazówek dla kobiet w każdym wieku. Jeśli i ty lubisz o siebie dbać i zanim wstaniesz, myślisz, jak się umalować, koniecznie zajrzyj na mój blog. Serdecznie zapraszam!