Mycie twarzy tonikiem. Zbędna moda czy skuteczny sposób?

Z pielęgnacyjnymi trendami jest dwojako: albo są totalną pomyłką, albo okazują się genialne i naprawdę warte stosowanie. Którym z pomysłów jest mycie twarzy tonikiem? Zrobiłam test i przekonałam się o tym… na własnej skórze! 🙂

Tonik – do czego służy?

Czysto teoretycznie tonik nie nadaje się do mycia twarzy, ponieważ jego przeznaczenie jest zupełnie inne. Powinno się stosować go po zakończeniu oczyszczania twarzy, aby odżywić i nawilżyć skórę, a przede wszystkim przywrócić jej naturalne pH. Równowaga kwasowo-zasadowa jest bowiem czymś bardzo ważnym, co pozwala skórze zachować młody wygląd.

OCZYSZCZANIE TWARZY TONIKIEM

Tonik bardzo długo był produktem niedocenianym, którego brakowało w kobiecych kosmetyczkach. Dziś następuje tendencja całkowicie odwrotna, do której w dużej mierze przyczyniły się np. książki o koreańskiej pielęgnacji („Sekrety Urody Koreanek”). Coraz częściej kobiety wykorzystują tonik do oczyszczania twarzy.

Zamiast żelu do mycia?

Wykorzystywanie toniku do mycia twarzy to sposób, który nie jest zastępstwem dla standardowych sposobów oczyszczania twarzy. Najpierw należy umyć twarz żelem lub pianką myjąca, a dopiero potem zastosować dodatkowe wsparcie, jakim jest tonik.

Jak myć twarz tonikiem?

Cała rewolucyjność tej metody polega na tym, że odstępujemy od standardowego sposobu użycia toniku na rzecz takiego, który ma w teorii poprawić efekty. Dotychczas moczyłam wacik tonikiem i przecierałam nic oczyszczoną twarz. Teraz robię to zgodnie z nową metodą i powiem wam, że nawet szybko przyzwyczaiłam się do tej zmiany. Oto instrukcja krok po krok:

a. Naszykuj trochę ciepłej wody w miseczce lub umywalce, aby zanurzyć w niej twarz.
b. Dolej do wody odrobinę toniku – mniej więcej porcję równą jednemu korkowi.
c. Zanurz twarz w wodzie z tonikiem na kilka sekund.
d. Kilkukrotnie przemyj skórę tą samą wodą, delikatnie ochlapując twarz.

Metoda prosta, ale czy skuteczna? Efekty oczyszczania twarzy tonikiem w moim przypadku zauważyłam po około 3 tygodniach, ale wiadomo, że może być różnie. Jestem jednak pewna, że wam też pomoże unormować kondycję skóry. Ja nie rezygnuję z tego sposobu, bo moja cera nareszcie ma jednolity kolor z delikatnym rumieńcem, jest idealnie zmatowiona, nie przetłuszcza się i nie pojawiają się już na niej niechciani goście np. wypryski lub zaskórniki.

Dagmara

Zobacz także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne wpisy

O mnie

Cześć. Tu Dagmara

...wielbicielka kosmetyków i makijażu. Na moim blogu znajdziesz całą masę porad i recenzji produktów do pielęgnacji skóry i włosów. Nie mogło zabraknąć kosmetycznych DIY i wskazówek dla kobiet w każdym wieku. Jeśli i ty lubisz o siebie dbać i zanim wstaniesz, myślisz, jak się umalować, koniecznie zajrzyj na mój blog. Serdecznie zapraszam!