zestaw do manicure i pedicure

Mój zestaw do manicure i pedicure – niezbędne narzędzia i akcesoria

Hej!

Dużo uwagi poświęcam na manicure i pedicure. Oprócz kosmetyków do pielęgnacji paznokci i lakierów stosuję również gadżety, które ułatwiają mi obróbkę płytki paznokcia. Jest to dość pokaźna kolekcja. Jeżeli chcecie poznać jej zawartość, to zapraszam do przeczytania tekstu.

Obcinacz do paznokci

Gadżet niezbędny, jeśli chodzi o skracanie płytki paznokcia. Dzięki niemu zajmuje to znacznie mniej czasu, a piłowanie paznokci jest o wiele prostsze po obcięciu jej nadmiaru. Do salonów kosmetycznych kupuje się zazwyczaj zestawy narzędzi wielofunkcyjnych. Na domowe potrzeby można jednak kupić osobny obcinacz. Warto zwrócić wtedy uwagę na to, by był odpowiedniej wielkości.

Cążki do skórek

Jeśli wycinasz skórki, to zastąpią ci popularne drewniane patyczki. Są specjalnie przystosowane do tego zadania i tak wykonane, żeby nie kaleczyły skóry. Przed ich zastosowaniem skórki warto posmarować specjalnym preparatem zmiękczającym lub wymoczyć w wodzie z dodatkiem olejku. Dzięki temu usuniesz je z lepszym rezultatem.

Szczoteczka do dłoni i stóp

Przyda ci się do czyszczenia paznokci po ich wstępnej obróbce. W zestawie mam dwie szczoteczki w różnych kolorach: jedną do dłoni, a drugą do stóp. Za ich pomocą usuwam pyłek, który powstał przy piłowaniu paznokci.

Frezarka do paznokci

To sprzęt dla bardziej zaawansowanych. Stosowanie frezarki do paznokci wymaga wprawy, bo nieumiejętne użycie tego urządzenia może uszkodzić skórę lub paznokcie. Niemniej frezarka bardzo przydaje się w manicure i pedicure. Za jej pomocą można opiłować paznokcie, usunąć skórki, wypolerować powierzchnię płytki, a nawet złuszczyć martwy naskórek z pięt.

Pilniczki

Bez nich bardzo ciężko jest nadać paznokciom odpowiedni kształt i wygładzić krawędzie. W zależności od zamierzonego efektu dobiera się gradację pilnika, która określa wielkość diamentowych drobinek obecnych w narzędziu. Do wyboru są pilniki papierowe, szklane i metalowe.

Polerka do paznokci

Używam jej na powierzchni płytki paznokcia. Zadaniem tego gadżetu jest nadanie paznokciom naturalnego blasku i wygładzenie wszystkich nierówności powstałych na przykład po usunięciu starego manicure lub piłowaniu. Najpopularniejsze są tzw. bloczki polerskie.

Waciki bezpyłowe

Są to specjalne waciki, które na powierzchni paznokcia nie pozostawiają pyłu, kłaczków i innych zanieczyszczeń. Za ich pomocą usuwam lakier do paznokci, pyłek po piłowaniu i odtłuszczam płytkę paznokci przed kolejnym malowaniem. Do kupienia są dostępne w dużym rulonie.

Dagmara

Zobacz także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne wpisy

O mnie

Cześć. Tu Dagmara

...wielbicielka kosmetyków i makijażu. Na moim blogu znajdziesz całą masę porad i recenzji produktów do pielęgnacji skóry i włosów. Nie mogło zabraknąć kosmetycznych DIY i wskazówek dla kobiet w każdym wieku. Jeśli i ty lubisz o siebie dbać i zanim wstaniesz, myślisz, jak się umalować, koniecznie zajrzyj na mój blog. Serdecznie zapraszam!