jak używać prostownicy?

Jak używać prostownicy? Kilka niezawodnych trików

CZEŚĆ

Stylizacja na gorąco jest fajną sprawą, ale trzeba wiedzieć, jak się za nią zabrać, żeby nie zniszczyć sobie włosów. Jeżeli chcesz profesjonalnie używać prostownicy, to poznaj moje niezawodne triki prostowania i kręcenia (sic!) włosów za jej pomocą. To bardzo proste.

Jak zrobić loki lub fale prostownicą?

Prostownica nie służy tylko do prostowania włosów. Za jej pomocą można uzyskać także loki i fale. Wykorzystaj klasyczne urządzenie z prostymi i gładkimi płytkami ceramicznymi lub ze specjalnymi pofalowanymi płytkami wyposażonymi w ząbki, które rozczesują pasma włosów.

Wypróbuj te sposoby, dzięki którym uzyskasz trzy różne fryzury:

  1. miękkie fale – średniej wielkości pasemka złap pomiędzy dwie gorące płytki prostownicy. Następnie urządzenie obróć o 180 stopni i lekko ściskając prowadź go w dół aż do uzyskania pożądanego efektu. Kiedy włosy ostygną, przeczesz je ostrożnie palcami;
  2. sprężyste loki – niewielkie pasemko włosów umieść pomiędzy płytkami na długości, od której chcesz mieć loki. Przekręć urządzenie o 180 stopni i delikatnie je zsuwaj z pasemek;
  3. gładkie włosy – wydzielone pasma włosów wkładaj pomiędzy płytki prostownicy. Pasemka przesuwaj do samych końcówek.

Jak zwiększyć objętość włosów?

Prostownica służy nie tylko do prostowania włosów lub robienia loków, lecz także do zwiększania objętości fryzury. Jak uzyskać taki efekt? Najpierw podziel włosy na mniejsze partie. Potem każde z nich chwytaj u nasady, a prostownicą operuj tak, jakbyś chciała ułożyć jej jak najbliżej twarzy.

Ochrona włosów przed prostowaniem

Prostownice wytwarzają bardzo wysoką temperaturę, która niszczy włosy. Aby uniknąć uszkodzeń pasemek, przed prostowaniem i po nim stosuj kosmetyki ochronne. Dobrze sprawdzą się również maski, odżywki i sera z zawartością składników nawilżających, regenerujących i odżywczych. Pamiętaj też, żeby na prostownicy ustawić temperaturę nie wyższą niż 230 stopni Celsjusza dla włosów grubych.

Jak czyścić prostownicę?

Nie ma w tym żadnej filozofii. Wystarczy wymieszać sodę oczyszczoną z wodą utlenioną i nałożyć na płytki prostownicy. Mieszankę rozetrzyj na powierzchni płytek, a następnie zbierz wilgotną ściereczką. Sodę z wodą możesz wykorzystać do innych metalowych powierzchni: garnków, czajnika elektrycznego lub żelazka.

Dagmara

Zobacz także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne wpisy

O mnie

Cześć. Tu Dagmara

...wielbicielka kosmetyków i makijażu. Na moim blogu znajdziesz całą masę porad i recenzji produktów do pielęgnacji skóry i włosów. Nie mogło zabraknąć kosmetycznych DIY i wskazówek dla kobiet w każdym wieku. Jeśli i ty lubisz o siebie dbać i zanim wstaniesz, myślisz, jak się umalować, koniecznie zajrzyj na mój blog. Serdecznie zapraszam!