Idziemy do sklepu, czyli jak kupić suszarkę do włosów?

Siema!

Wybór idealnej suszarki, to dla każdej włosomaniaczki bardzo ważna sprawa. Wiecie, urządzenie musi mieć odpowiednie funkcje, dodatkowe gadżety, fajny design, no i najważniejsze dobre parametry techniczne. Zatem, w jaki sposób wybrać najlepszą suszarkę do włosów?

Kupujemy suszarkę – na co zwrócić uwagę?

Wybór dobrej suszarki i umiejętne posługiwanie się nią może wnieść do pielęgnacji twoich włosów bardzo dużo. Odpowiednie urządzenie może wygładzić i nabłyszczyć pasemka, nadać fryzurze kształt i pomóc ujarzmić odstające kosmyki. Są ogólne zasady, którymi dobrze jest się kierować przy kupnie suszarki. Zwróć uwagę przede wszystkim na:

  • regulację temperatury,
  • regulację siły nawiewu,
  • funkcję jonizacji,
  • moc,
  • dodatkowe akcesoria,
  • długość kabla,
  • wagę,
  • głośność.
1. Regulacja temperatury

Dobra suszarka powinna posiadać przynajmniej dwa stopnie regulacji temperatury, w tym zimny, chłodny i ciepły nawiew. Często na urządzeniach jest dodatkowy przycisk, który maksymalnie obniża temperaturę. Jak skorzystać z tej funkcji? Najpierw włosy suszymy ciepłym powietrzem, a potem chłodnym. Suszenie kończymy najchłodniejszym nawiewem, który zamknie łuski włosowe i nabłyszczy pasemka. A jak dobrać odpowiednią temperaturę? Ustaw dłoń na około 10 cm od wylotu suszarki. Jeżeli nic cię nie parzy, to temperatura, której używasz, jest w porządku.

2. Regulacja siły nawiewu

Warto dopasować ją do rodzaju włosów. Jeśli suszysz cienkie włosy mocnym strumieniem powietrza, to będziesz miała nieestetyczną fryzurę bez objętości. A jeżeli suszysz grube włosy łagodnym strumieniem, to nigdy nie skończysz ich suszyć. Z tych powodów warto postawić na urządzenie, które ma kilka stopni regulacji.

3. Funkcja jonizacji

Czy wiesz, że pod wpływem ciepła na włosach powstają ładunki dodatnie, które powodują rozchylenie się łusek, elektryzowanie i puszenie się włosów oraz szorstkość. Jonizacja natomiast zapewnia włosom ładunki ujemne, które powyższe niedoskonałości niwelują. Jonizacja zamyka łuski włosowe, nabłyszcza i wygładza włosy.

4. Moc suszarki

W starszych rodzajach suszarek moc nie jest zbyt wysoka, a takie urządzenia pracują wolno, niewydajnie i głośno. Ale nowsze modele działają o wiele lepiej i sprawniej. Według mnie najlepsze są suszarki z mocą minimalną 2100 W.

5. Akcesoria

Ułatwiają suszenie i modelowanie. Najpopularniejszymi z akcesoriów do suszarki są dyfuzor (do suszenia i podkreślania skrętu włosów kręconych i unoszenia pasemek u nasady) i koncentrator powietrza (płasko zakończona nasadka, która wygładza i prostuje włosy). Jeżeli chcecie dokupić gadżety do swojej suszarki, to pamiętajcie, żeby sprawdzić średnicę wylotu suszarki i akcesorium.

6. Długość kabla

Nie jest to jakoś ważna sprawa związana z wyborem suszarki, ale warta wspomnienia. Długi kabel ułatwia przemieszczanie się z suszarką i suszenie w ogóle. Sprawdza się to zwłaszcza w sytuacji, gdy gniazdko jest daleko od lustra.

7. Waga

Podczas domowego użytkowania waga suszarki nie ma większego znaczenia. Ale jeżeli często podróżujesz, to waga (i wielkość) będzie miała dla ciebie znaczenie. Jak dobrać odpowiednią suszarkę pod tym względem? Idź do sklepu i po prostu podnieś kilka urządzeń, “zważ” w dłoni wybrane przez ciebie suszarki.

8. Głośność

Odgłosy wydawane przez suszarki mogą niektórym z nas przeszkadzać. Producenci nie przywiązują do tego parametru większej uwagi. Niektóre z was zapewne potrzebowałyby cichego urządzenia ze względu na małe dzieci. Jeżeli takiej suszarki szukasz, to wystarczy iść do sklepu i przetestować kilka egzemplarzy.

Dagmara

Zobacz także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne wpisy

O mnie

Cześć. Tu Dagmara

...wielbicielka kosmetyków i makijażu. Na moim blogu znajdziesz całą masę porad i recenzji produktów do pielęgnacji skóry i włosów. Nie mogło zabraknąć kosmetycznych DIY i wskazówek dla kobiet w każdym wieku. Jeśli i ty lubisz o siebie dbać i zanim wstaniesz, myślisz, jak się umalować, koniecznie zajrzyj na mój blog. Serdecznie zapraszam!