Sposoby na cellulit. Zabiegi medycyny estetycznej
Cellulit to problem, który dotyka nastolatek i starszych kobiet niezależnie od wagi. Przyjęło się myśleć, że „pomarańczowa skórka” dotyczy jedynie puszystych pań, ale nie jest to prawda. Na szczęście, na cellulit są sposoby. Aby go zwalczyć, należy podjąć kompleksowe działanie, czyli zdrowo się odżywiać, regularnie ćwiczyć, pić duże ilości wody i zrezygnować z palenia papierosów. Walkę z cellulitem wspomogą suplementy przyspieszające metabolizm i zabiegi medycyny estetycznej. Najpopularniejszymi z nich są masaże, zabiegi z wykorzystaniem podciśnienia i mezoterapia. Poznaj je lepiej.
Sposoby na cellulit – zabiegi medycyny estetycznej
– Drenaż limfatyczny na cellulit
Drenaż limfatyczny to masaż stymulujący przepływ limfy, który ma za zadanie przyspieszyć metabolizm oraz usunąć z organizmu zbędne produkty przemiany materii i toksyny. Podczas zabiegu ciało uciska się wzdłuż naczyń limfatycznych, czego efektem jest usunięcie obrzęków, wyszczuplenie ciała i zredukowanie cellulitu.
– Masaż bańką chińską na cellulit
Masaż bańką chińską wykonuje się za pomocą bańki o kilkucentymetrowej średnicy, która zasysa skórę w miejscach problematycznych. W efekcie wytwarza się podciśnienie pobudzające krążenie krwi, przyspieszające przemianę materii i podnoszące poziom odżywienia skóry. Dzięki temu cellulit staje się mniej widoczny, a skóra jest jędrniejsza. Masaż bańką chińską powinien być wykonywany regularnie – początkowo co kilka dni, a z czasem raz w tygodniu.
– Mezoterapia na cellulit
Mezoterapia polega na ostrzykiwaniu skóry preparatem, który przenika do jej głębokich warstw. Skład preparatu zmienia się w zależności od problemu skóry: kwas hialuronowy zwalcza wiotkość skóry, a kofeina – cellulit. Widoczny i trwały efekt daje seria 8-10 zabiegów.
– Endermologia na cellulit
Endermologia to zabieg ukierunkowany na walkę z cellulitem. Polega na masażu z wykorzystaniem urządzenia wytwarzającego podciśnienie na dużych partiach ciała. W efekcie następuje stymulacja produkcji kolagenu, ujędrnienie ciała, przyspieszenie krążenia i przemiany materii oraz zmniejszenie obwodu w miejscach problematycznych nawet do 3 cm. Endermologia powinna składać się z 10-12 zabiegów.