Korzyści płynące z masażu. Naprawdę warto!

Cześć dziewczyny!

Masaże są ekstra! Mogłabym leżeć i nie robić nic, oprócz relaksowania się i poddawania się przyjemnemu dotykowi. Masaże zapewniają ciału i duszy tak wiele korzyści! Musicie poznać najważniejsze z nich. Zapraszam do lektury.

Masaż a układ limfatyczny

Dzięki masażowi poprawia się praca układu limfatycznego, a co za tym idzie odporność organizmu, neutralizacja substancji obcych i odprowadzanie limfy do krwi są lepsze. Jeżeli praca układu limfatycznego jest zaburzona, do narządów i tkanek organizmu przedostaną się toksyny, pojawi się cellulit, komórki nowotworowe szybciej rozprzestrzenią się po ciele. Masaż natomiast poprawia przepływ limfy i pobudza do wydajniejszej pracy komórki. Wszystkie opuchnięcia, które powstały w wyniku przestoju płynu limfatycznego, znikają, ciało jest smuklejsze i zdrowsze.

Masaż a krążenie krwi

Podczas masażu krew o wiele szybciej krąży w komórkach skóry. Jakie ma to korzyści dla organizmu? Prawidłowy przepływ krwi ma ogromne znaczenie dla zdrowia i kondycji skóry. Masaż zapewnia lepsze dotlenienie i odżywienie skóry. Pozytywnie wpływa na samopoczucie, redukuje tkankę tłuszczową, zmarszczki i cellulit. Jak to możliwe? Wraz z krwią do każdej komórki ciała przedostają się substancje odżywcze i tlen. Dzięki nim organizm jest zdrowy, a ty wyglądasz pięknie.

Masaż a mięśnie

Masaż rozluźnia mięśnie, a do tego znakomicie odpręża i relaksuje. Z tego powodu zabieg przeznaczony jest dla osób, które żyją w ciągłym stresie, większość czasu spędzają w pozycji siedzącej, mają problemy ze skurczami i niedoborem magnezu, po wysiłku fizycznym mają zakwasy lub cierpią na bezsenność.

Masaż a wiotka skóra

Nie ma lepszego zabiegu ujędrniającego od masażu. Najlepsze efekty daje masaż bańkami chińskimi wraz z odpowiednim kosmetykiem. Jeżeli twoja skóra jest wiotka, luźna po gwałtownym spadku wagi lub porodzie, masz rozstępy i cellulit, to nie zastanawiaj się długo, tylko idź na masaż. Nawet możesz wykonać taki zabieg w domu, z zastosowaniem myjki lub rękawicy kąpielowej. Wystarczy, że użyjesz odpowiedniego kosmetyku.

Dagmara

Zobacz także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne wpisy

O mnie

Cześć. Tu Dagmara

...wielbicielka kosmetyków i makijażu. Na moim blogu znajdziesz całą masę porad i recenzji produktów do pielęgnacji skóry i włosów. Nie mogło zabraknąć kosmetycznych DIY i wskazówek dla kobiet w każdym wieku. Jeśli i ty lubisz o siebie dbać i zanim wstaniesz, myślisz, jak się umalować, koniecznie zajrzyj na mój blog. Serdecznie zapraszam!