jak zrobić tatuaż z henny

Jak zrobić i dbać o tatuaż z henny?

Siema!

Jeżeli nie chcesz mieć tatuażu na stałe lub boisz się taki zrobić, być może skusisz się na tatuaż z henny. Dla niektórych z was będzie to bardzo dobre rozwiązanie, bo taka ozdoba szybko się zmywa i nie pozostawia na ciele żadnych śladów. Sprawdź, jak zrobić tatuaż z henny i jakie akcesoria będą do tego ci potrzebne.

Czym jest henna?

To naturalny barwnik, który uzyskuje się z liści i pędów lawsonii bezbronnej. Henna była znana już kilka tysięcy lat temu. Stosowano ją do malowania ciała zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Obecnie stosuje się ją do barwienia brwi, rzęs i włosów oraz do pielęgnacji skalpu. Tatuaże z henny są popularne u Hindusek i Arabek, natomiast ozdabianie ciała tym barwnikiem dla mieszkańców Zachodu jest nie lada atrakcją.

Niezbędne akcesoria do zrobienia tatuażu

Tatuaż z henny możesz zrobić samodzielnie w domu lub w salonie, który specjalizuje się w ozdabianiu ciała w taki sposób. Do przygotowania tatuażu z henny potrzebne ci będą: aplikator, stary ręcznik, gumowe rękawiczki i szablony. Aplikator umożliwi ci „rysowanie” barwnikiem po skórze. Może to być specjalistyczny sprzęt lub mały pojemnik z cienką końcówką. Ręcznik i rękawiczki ochronią skórę i miejsce, w którym robisz tatuaż, przed zabrudzeniem. Szablony natomiast ułatwiają pomalowanie ciała. Jeżeli po prostu nie chce ci się wymyślić wzoru, wykorzystaj taką kalkę.

Jak zrobić pastę z henny?

Proszek z henny wymieszaj z sokiem z cytryny do uzyskania konsystencji przypominającej pastę do zębów. Do mieszania używaj plastikowej lub drewnianej łyżki (metalowa podobno obniża trwałość tatuażu). Następnie dodaj pół łyżeczki miodu, a potem odstaw, żeby przybrała odpowiedni odcień. Zazwyczaj tatuaże z henny robione przez Hinduski i Arabki mają brązowy lub bordowy kolor. Za pomocą aplikatora i szablonu pomaluj swoją skórę.

Czy henna podrażnia?

Tak jak i każdy inny kosmetyk może podrażnić, tak i henna może wywołać różne reakcje alergiczne. D najczęściej występujących należą: swędzenie, zaczerwienienie, ból, obrzęk, wysypka, stany zapalne skóry. W skrajnych przypadkach po tatuażach z henny mogą pozostać blizny. Jeśli tatuaż wykonasz zgodnie z opisaną przeze mnie instrukcją, nie spotka cię nic złego. Powodzenia.

Dagmara

Zobacz także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne wpisy

O mnie

Cześć. Tu Dagmara

...wielbicielka kosmetyków i makijażu. Na moim blogu znajdziesz całą masę porad i recenzji produktów do pielęgnacji skóry i włosów. Nie mogło zabraknąć kosmetycznych DIY i wskazówek dla kobiet w każdym wieku. Jeśli i ty lubisz o siebie dbać i zanim wstaniesz, myślisz, jak się umalować, koniecznie zajrzyj na mój blog. Serdecznie zapraszam!