Jak ochronić skórę przed promieniami UV bez kremu z filtrem?

Cześć dziewczyny!

Mówisz promienie UV, myślisz krem z filtrem. Większość z nas zapewne myśli, że tylko w taki sposób może ochronić skórę przed słońcem. Tymczasem jest mnóstwo innych sposobów na to, żeby uchronić się przed działaniem promieniowania UV.

Nie opalaj się (?)

Domyślam się, że dla większości z was to niewykonalne. W końcu kto nie lubi wygrzewać się na słońcu, by potem pochwalić się piękną opalenizną. Z drugiej jednak strony nie da się nie unikać słońca. Jego promienie wpadają przez okna, odbijają się od ziarenek piasku i przedzierają się przez gałęzie drzew. Co zrobić, jeśli nie możesz żyć bez opalenizny? Stosuj balsamy i pudry brązujące lub samoopalacze. Zapewnią ci ładny, złoto-oliwkowy kolor skóry. A czy na widok słońca powinnaś uciekać? Bez przesady. Jednak w miarę możliwości unikaj słońca. Idź zacienioną częścią chodnika, nie wychodź z domu pomiędzy 10.00 a 16.00, bądź świadoma tego, że nawet od śniegu odbijają się promienie słońca.

Gadżety przeciwsłoneczne

Przed każdym dłuższym spacerem lub wycieczką powinnaś przygotować niezbędne gadżety, które uchronią cię przed słońcem. Są to okulary dobrej jakości, kapelusz z szerokim rondem i parasolka. Przy zakupie okularów przeciwsłonecznych zwróć uwagę na wysokość filtra UV. Im wyższy, tym lepiej dla twoich oczu. Nie używaj okularów kupionych na odpuście lub na targu za kilka groszy. Powód? Nie dadzą ci żadnej ochrony, ba, mogą wywołać poważne choroby (zaćmę, nowotwory, zwyrodnienie plamki żółtej). Jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać? Muszą mieć odpowiednie oznaczenia, chronić oczy przed promieniami UVA i UVB, być jak największe (dobrze, jeśli będą zasłaniały skórę wokół oczu).

Folie przeciwsłoneczne

Nie służą rzecz jasna do owijania ciała, lecz do zakrywania szyb w domach i samochodach. Jeżeli całe dnie spędzasz w biurze, a twoje biurko stoi przy oknie, wypróbuj folię przeciwsłoneczną. Często prowadzisz samochód? Oklej jego szyby folią, żeby w ten sposób zmniejszyć promieniowanie. Ochroni ona twoją skórę przed światłem UVA i UVB, zapewniając nawet kilkudziesięcio procentowe przyciemnienie szyb.

A jak wy chronicie skórę przed słońcem?

Dagmara

Zobacz także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne wpisy

O mnie

Cześć. Tu Dagmara

...wielbicielka kosmetyków i makijażu. Na moim blogu znajdziesz całą masę porad i recenzji produktów do pielęgnacji skóry i włosów. Nie mogło zabraknąć kosmetycznych DIY i wskazówek dla kobiet w każdym wieku. Jeśli i ty lubisz o siebie dbać i zanim wstaniesz, myślisz, jak się umalować, koniecznie zajrzyj na mój blog. Serdecznie zapraszam!