Jak dbać o stopy?

Cześć! Wszyscy musimy zdawać sobie sprawę z tego, że stopy narażone są na liczne uszkodzenia, podrażnienia i urazy. Dbamy o wygląd paznokci, ale zapominamy o regularnym zdzieraniu martwego naskórka, odpowiednim nawilżaniu, a nawet nie zapobiegamy odciskom. Na szczęście istnieje mnóstwo metod, dzięki którym poprawimy kondycję naszych stóp. 

W jaki sposób zadbać o stopy? 

Jak pewnie wiecie, stopy w łatwy sposób ulegają przesuszeniu. Dzisiaj chciałabym Ci powiedzieć, w jaki sposób o nie zadbać. Podstawowym pielęgnacyjnym zabiegiem jest pedicure, który wykonuje każdy, choć w różnym zakresie. Ważne, aby robić go w odpowiedni sposób. 

Pozwól swoim stopom odpocząć! Przygotuj im gorącą kąpiel z solą. Stan Twoich stóp poprawi się od razu, a nawet będziesz w mniejszym stopniu narażona na grzybicę. Po zakończonej czynności nie zapomnij o dokładnym wytarciu stóp.

Po pierwsze: pamiętaj o dokładnym zmyciu resztek starego lakieru. Następnie spiłuj paznokcie. Ważna zasada – zawsze piłuj je na prosto, żeby uniknąć wrastania. Jeżeli nie masz z tym problemu, obetnij paznokcie obcinaczką, a następnie nadaj im kształt przy pomocy pilniczka.

Pielęgnacja pięt

Przystępując do pielęgnacji pięt, możesz użyć specjalnych plasterków na pięty, które nakłada się na okres 12. godzin. W ich skład wchodzą: mocznik, witaminy, owocowe ekstrakty, dzięki którym skóra Twoich stóp zyska nawilżenie, staną się bardziej miękkie i zregenerowane. Pierwsze efekty widać już po kilku pierwszych dniach stosowania. 

Dobrym sposobem będą także skarpetki eksfoliujące. Dzięki zawartych w nich składnikach, jak kwasy: salicylowy, glikolowy i mlekowy, mocznikowi i glicerynie, zredukowany zostaje martwy naskórek, znikają odciski i wszelkie zgrubienia oraz mają pozytywny wpływ na wygląd paznokci. Przed nałożeniem skarpetek zmyj lakier do paznokci, wymocz stopy w gorącej wodzie, oraz dokładnie wytrzyj je ręcznikiem. Na opakowaniu znajdziesz dokładną instrukcję, w jaki sposób ich używać.

Peeling pięt

Jeżeli Twoje pięty są w opłakanym stanie, to znak, że czas na silnie złuszczający peeling. Najlepiej, aby w jego skład wchodził mocznik. Możesz używać również pumeksu oraz specjalnej tarki do pięt.

Masaż stóp

Polega na uciskaniu kanałów, które nazywane są meridianami. Nie jest to wyłącznie zabieg leczniczy. Dzięki niemu zyskujemy relaks i odprężenie, a także nasz organizm łatwiej może oczyścić się z toksyn. Taki masaż pobudza krążenie krwi, mięśnie przestają być napięte, przynosi ulgę. 

Maska do stóp

Tak, istnieją również maski do stóp! Zastosuj taką, która silnie zmiękcza i nawilża, zawiń stopy na noc, dzięki czemu stopy pochłoną ją w najgłębszych warstwach skóry.

Jak malować paznokcie?

Użyj sekatora, dzięki któremu unikniesz zabrudzeń (odgradza paznokcie od siebie). Odtłuść płytkę paznokcia, następnie zastosuj bazę, a dopiero później pierwszą warstwę lakieru. Zaczekaj aż wyschnie, po czym nałóż drugą. Na koniec zastosuj utwardzacz, który przyspieszy zaschnięcie lakieru.

Dajcie znać w komentarzach, jakie są wasze sposoby na piękne stopy!

Dagmara

Zobacz także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne wpisy

O mnie

Cześć. Tu Dagmara

...wielbicielka kosmetyków i makijażu. Na moim blogu znajdziesz całą masę porad i recenzji produktów do pielęgnacji skóry i włosów. Nie mogło zabraknąć kosmetycznych DIY i wskazówek dla kobiet w każdym wieku. Jeśli i ty lubisz o siebie dbać i zanim wstaniesz, myślisz, jak się umalować, koniecznie zajrzyj na mój blog. Serdecznie zapraszam!