Focus na kolor – paznokcie i usta w „terapeutycznym” wydaniu

Hej dziewczyny!

Dziś mam dobra wiadomość dla tych z was, które uwielbiają kolorowy make-up. Od niedawna zaczął królować trend, który traktuje barwę nie tylko jako pigment podkreślający waszą urodę, tęczówkę, kolor oczu lub ubiór, ale który ma mieć przede wszystkim właściwości terapeutyczne.

Terapia kolorem – co to takiego?

Ogólnie i najprościej mówiąc – kolor ma wpływ na nasze samopoczucie i emocje,. Wiadomo, że zielony uspokaja, czerwony pobudza, szary wycisza a czarny może powodować spadek nastroju. Terapia kolorem stosowana jest przy dekoracji wnętrz, ale ostatnio większy nacisk położyli na nią makijażyści i wizażyści. Chodzi nie tylko o to, aby poprawiał się nasz humor, ale aby inni postrzegali nas jako osoby pełne wigoru, energii, z życiową pasją i iskrą. To miłe, gdy otoczenie pozytywnie nas odbiera, prawda? Terapia kolorem, czyli intensywne, błyszczące usta i piękne paznokcie o nasyconych barwach mają mieć taką moc.

Dla kogo kolor i błysk, dla kogo mat?

W tym sezonie błysk oznacza bardzo dosadnie to…co oznacza:) Firmy kosmetyczne zaczęły wydawać pomadki, które określane są mianem „winylowych” – nałożone na usta dają efekt wilgotnych, a wręcz mokrych warg, które są bardzo wyraźne, kolorowe i mocno zaakcentowane. Winylowe usta dają efekt pasujący na imprezę w nocnym klubie, a tymczasem według najnowszych, panujących trendów powinno się je nosić za dnia.

Gdzie można błyszczeć, czyli kolorowy kodeks salonowy

Winylowe usta i mocne kolory na paznokciach pasują na ulicę, na spacer, na lunch i brunch a nawet do pracy, o ile pozwala na to tzw. dress code (wiadomo, że winylowa pomadka na ustach pani doktor lub dyrektorki banku nie wyglądają zbyt dobrze, gdyż mogą odbierać im powagę i klasę). Konkluzja jest zatem taka, że winylowy blask powinien towarzyszyć nam w czasie wolnym 😉

Dagmara

Zobacz także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne wpisy

O mnie

Cześć. Tu Dagmara

...wielbicielka kosmetyków i makijażu. Na moim blogu znajdziesz całą masę porad i recenzji produktów do pielęgnacji skóry i włosów. Nie mogło zabraknąć kosmetycznych DIY i wskazówek dla kobiet w każdym wieku. Jeśli i ty lubisz o siebie dbać i zanim wstaniesz, myślisz, jak się umalować, koniecznie zajrzyj na mój blog. Serdecznie zapraszam!