farbowanie włosów henna i ziołami

Farbowanie włosów henną i ziołami w pytaniach i odpowiedziach

Cześć!

Farbowanie włosów za pomocą henny lub innych ziół daje bardzo dobre i naturalne efekty. Nic więc dziwnego, że zdobywa coraz więcej zwolenniczek. Jeżeli dopiero zaczynasz farbowanie włosów henną, to przeczytaj koniecznie mój post. Dowiesz się, czy jest to bezpieczne, kto może używać henny i jakie efekty daje taka koloryzacja pasemek.

1. Czy henna i barwiące zioła niszczą włosy?

Zioła i henna nie niszczą włosów, ale hennowanie może je przesuszyć. Ważne jest więc wypłukanie wszystkich ziół z włosów najlepiej za pomocą ciepłej wody. Przyczyną przesuszenia może być obecność zakwaszacza w mieszance koloryzującej. Możesz temu zapobiec przez zastosowanie siemienia lnianego lub odżywki z emolientami.

2. Czy farb ziołowych mogą używać kobiety w ciąży i karmiące piersią?

Farby ziołowe są bezpieczne dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Producenci często podają taką informację na ulotkach kosmetyków. Dla pewności możesz zapytać swojego lekarza, czy ten zabieg jest dla ciebie bezpieczny.

3. Farby ziołowe a farby drogeryjne

Farby ziołowe są produktami naturalnymi. Nie zawierają sztucznych lub niebezpiecznych dodatków w postaci amoniaku, metali ciężkich, parabenów, SLS. Nie podrażniają dróg oddechowych i nie wywołują bólu głowy. Takie farby da się wypłukać w ciągu miesiąca od nałożenia.

4. Czy oleje wypłukują hennę lub farby ziołowe?

Niektóre naturalne i drogeryjne oleje mogą wypłukać farby ziołowe. Dlatego lepiej nie stosuj olejów kokosowego i babassu oraz maseł kosmetycznych shea i kakaowego.

5. Czy hennę i zioła można ze sobą mieszać?

Hennę i zioła farbujące można ze sobą mieszać. Jednak jeśli dopiero uczysz się korzystania z takich farb, to wybór odpowiedniej mieszanki może okazać się trudnym zadaniem.

6. Czy henną można rozjaśniać włosy?

Nie ma henny lub zioła barwiącego, które rozjaśniają włosy. Są jednak naturalne sposoby zmieniające kolor pasemek na jaśniejszy. To między innymi: sok z cytryny, maska z miodu lub płukanka z rumianku.

7. Czy włosy farbowane chemicznie można pofarbować henną?

Można to zrobić, ale przy farbowaniu blondów należy uważać. Jeżeli chcesz uzyskać czarny kolor, to powinnaś farbować włosy stopniowo, zaczynając od jasnych brązów. Aby uniknąć zielonkawego odcienia, należy wybrać farby z naturalnym składem.

8. Czy na włosy zniszczone można używać henny?

Włosy zniszczone, rozjaśnione, osłabione i wysokoporowate można hennować. Trzeba jednak zwrócić uwagę na ilość zakwaszacza. W przypadku takich pasemek najlepiej dodać go w minimalnej ilości. Konieczne jest także nawilżenie włosów po jednej dobie lub dwóch od zabiegu.

Dagmara

Zobacz także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne wpisy

O mnie

Cześć. Tu Dagmara

...wielbicielka kosmetyków i makijażu. Na moim blogu znajdziesz całą masę porad i recenzji produktów do pielęgnacji skóry i włosów. Nie mogło zabraknąć kosmetycznych DIY i wskazówek dla kobiet w każdym wieku. Jeśli i ty lubisz o siebie dbać i zanim wstaniesz, myślisz, jak się umalować, koniecznie zajrzyj na mój blog. Serdecznie zapraszam!