manicure akrylowy

Jak robię manicure akrylowy? Paznokcie akrylowe krok po kroku

Paznokcie akrylowe są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia, dlatego szczególnie polecane osobom, które mają delikatne i łamliwe paznokcie. To także dobry sposób na zapuszczanie paznokci po długotrwałym obgryzaniu lub zniszczeniu, ponieważ naturalna płytka swobodnie odrasta pod akrylem. Na czym polega manicure akrylowy oraz jakie są jego wady i zalety? Jak robię paznokcie akrylowe krok po kroku i jak je zdjąć?

Na czym polega manicure akrylowy?

Paznokcie akrylowe to naturalne paznokcie przedłużone za pomocą utwardzonego akrylu. Akryl to proszek, który samoistnie się utwardza oraz daje możliwość wymodelowania paznokci i nadania im pożądanego kształtu. Manicure akrylowy jest bardzo trwały, dlatego polecany kobietom, które mają cienkie lub łamliwe paznokcie. Akryl maskuje niedoskonałości paznokcia, takie jak odkształcona i nierówna płytka oraz ślady po obgryzaniu. Manicure akrylowy utrzymuje się na paznokciach nawet przez cztery tygodnie. Akryl można z nich usunąć w dowolnym momencie.

Manicure akrylowy ‒ wady i zalety

Manicure akrylowy jest bezpieczny, o ile został wykonany prawidłowo i profesjonalnie oraz niepotrzebnie nie uszkadza warstw paznokcia. Płytka wymaga jedynie delikatnego zmatowienia przez utwardzeniem. Kolejnymi zaletami akrylu są: jego trwałość, odporność na urazy mechaniczne i możliwość odbudowania paznokci (naturalna płytka rośnie pod akrylem). Jego jedyną wadę stanowi nieprzyjemny, duszący zapach, ale można to obejść poprzez wybór akrylu bezwonnego, który jest bezpieczny nawet dla kobiet w ciąży.

Paznokcie akrylowe krok po kroku

  1. Dezynfekuję dłonie.
  2. Przygotowuję paznokcie, to znaczy delikatnie matowię płytkę i odsuwam skórki.
  3. Odtłuszczam paznokcie (na przykład cleanerem).
  4. Wybieram tipsy i dopasowuję je do naturalnych płytek, to znaczy przyklejam klejem do tipsów w połowie, aby boki sztucznych paznokci idealnie przylegały do boków naszych paznokci. Równie dobrze można wykonać je na szablonie.
  5. Piłuję próg między tipsami a naturalnymi paznokciami.
  6. Skracam tipsy gilotyną, po czym nadaję im wybrany kształt.
  7. Matowię paznokcie kostką lub delikatnym pilnikiem.
  8. Nakładam primer na naturalne paznokcie.
  9. Szykuję akryl i liquid w dwóch osobnych naczyniach szklanych oraz pędzel do akrylu.
  10. Zanurzam pędzel najpierw w liquidzie, a następnie w proszku akrylowym i uzyskaną w ten sposób kulkę nanoszę na środek tipsa. Akrylowymi kuleczkami pokrywam każdy paznokieć. Na bieżąco sprawdzam nierówności i je koryguję, zwłaszcza z boków paznokci, ponieważ jeżeli wyjdą zbyt grube, można je spiłować. W razie potrzeby nakładam akryl kilka razy, aby uzyskać właściwą grubość i pożądany kształt paznokci.
  11. Myję pędzel do akrylu w acetonie od razu po wykonaniu stylizacji, ponieważ bardzo szybko zastyga.
  12. Po wyschnięciu/ utwardzeniu paznokci nadaję im odpowiedni kształt pilnikami.
  13. Maluję paznokcie na dowolnie wybrany kolor.

Jak zdjąć paznokcie akrylowe?

Aby usunąć paznokcie akrylowe, potrzebuję czystego acetonu, ponieważ działa najskuteczniej. Wlewam go do szklanego naczynia i moczę sztuczne paznokcie przez około trzydziestu minut. W tym czasie co pięć, dziesięć minut próbuję podważać akryl drewnianym patykiem. Po usunięciu go wyrównuję i oczyszczam paznokcie blokiem. Równie dobrze można próbować spiłować je pilnikiem, ale to bardzo pracochłonne i wymaga dużej ostrożności, ponieważ łatwo uszkodzić naturalną płytkę.

Manicure akrylowy ‒ moja opinia

Bardzo lubię manicure akrylowy, ponieważ jest bezpieczny, trwały i odporny na urazy mechaniczne oraz nie niszczy naturalnej płytki paznokcia, która pod akrylem sobie swobodnie rośnie. Korzystam z akrylu bezwonnego, dlatego zabiegowi nie towarzyszy nieprzyjemny zapach, co jest jego kolejnym atutem. A co Wy myślicie o paznokciach akrylowych? Robicie je regularnie czy sporadycznie?

Dagmara

Zobacz także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne wpisy

O mnie

Cześć. Tu Dagmara

...wielbicielka kosmetyków i makijażu. Na moim blogu znajdziesz całą masę porad i recenzji produktów do pielęgnacji skóry i włosów. Nie mogło zabraknąć kosmetycznych DIY i wskazówek dla kobiet w każdym wieku. Jeśli i ty lubisz o siebie dbać i zanim wstaniesz, myślisz, jak się umalować, koniecznie zajrzyj na mój blog. Serdecznie zapraszam!